با ما همراه باشید تا با این نمایشگاه بیشتر آشنا شوید؛

ایتدا ما شما را با نمایشگاه جهانی آشنا می کنیم و سپس ای رویداد را در دبی برای شما بررسی می کنید.

نمایشگاه جهانی / اکسپو (World Expo)

مجموعه ای از نمایشگاه ها می باشد که هر چند سال یک بار در یکی از کشور های جهان برگزار می گردد. اکسپو بزرگترین نمایشگاه در دنیا می باشد. ایده اینگونه نمایشگاه ها از نمایشگاه های فرانسوی گرفته شده. این نمایشگاه در ابتدا در سال ۱۸۴۴ با عنوان نمایشگاهنمایشگاه صنعتی فرانسه شروع به کار کرد. اولین دوره این نمایشگاه بعد از انقلاب صنعتی در سال ۱۸۵۱ در هاید پارک لندن با نامنمایشگاه بزرگ برگزار شد.

 

اکسپو (Expo)

این جمله از Exposition  برگرفته شده. اهمیت این نمایشگاه در دنیا به اندازه ای می باشد که بعد از مسابقات جام جهانی فوتبال و المپیک سومین رویداد مهم دنیا می باشد. 

اکسپو دبی ۲۰۲۰

در نوامبر ۲۰۱۳ شهر دبی توانست میزبانی ای نمایشگاه جهانی را در سال ۲۰۲۰ بر عهده بگیرد. این نمایشگاه برای بار اول است که در منطقه خاورمیانه، آسیای جنوبی و شمال آفریقا برگزار می گردد. این نمایشگاه در دبی به دلیل منطقه مناسب جغرافیایی از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. این نمایشگاه در دبی پیشگاهی است برای نمایش گذشته، اکنون و آینده کشورها که در آن دستاوردهای اجتماعی، اقتصادی، علمی و پیشینه فرهنگی و دورنمای توسعه کشورها به نمایش گذاشته می‌شود. 

پیش بینی شده است که اکسپو دبی ۲۵ میلیون نفر را به خود جذب کند که ۷۰ درصد این تعداد از خارج کشور به دبی می آیند. این نمایشگاه از ۲۰ اکتبر ۲۰۲۰ تا ۱۰ آوریل ۲۰۲۱ میزبان طیف گسترده ای از مردم و شرکت ها می باشد. پیش بینی شده است دبی برای برگزاری این نمایشگاه ۲۷ میلیارد دلار درآمد کسب کند.